Lek na trądzik - Benzacne 5% żel 30 g

Lek na trądzik - Benzacne 5% żel 30 g
producent:Nycomed
cena: 8,35
Żel do stosowania na zmiany skórne pochodzenia trądzikowego.
Bez recepty.
Benzacne to żel leczniczy wykazujący działanie przeciwtrądzikowe, przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.

Skład żelu Benzacne:
1 g żelu zawiera 50 mg benzoilu nadtlenku oraz substancje pomocnicze - karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Działanie żelu Benzacne:
Substancja czynna - benzoilu nadtlenek łatwo przenika do warstwy rogowej naskórka, gdzie hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes (jedna z przyczyn trądziku pospolitego). Ponadto żel ma działanie złuszczające naskórek oraz zmniejsza liczbę zaskórników.

Wskazania do stosowania żelu Benzacne:
Leczenie różnych postaci trądziku pospolitego (Acne vulgaris).

Dawkowanie żelu Benzacne:
Stosować miejscowego na skórę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 roku życia - 1-2 razy na dobę. Stosować po umyciu i osuszeniu skóry nanieść niewielką ilość żelu na miejsca zmienione chorobowo i delikatnie wetrzeć.
Zwykle w ciągu 2-3 pierwszych tygodni leczenia stosuje się lek o zawartości nadtlenku benzoilu 50 mg/g, a w razie konieczności kontynuuje się leczenie lekiem o zawartości nadtlenku benzoilu 100 mg/g.
Po użyciu leku należy umyć ręce.

Przeciwwskazania do stosowania żelu Benzacne:
* nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
* wypryski (egzema),
* przewlekłe zapalenie skóry,
* oparzenia skóry, również wywołane nadmierną ekspozycją na słońce,
* nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane żelu Benzacne:
* W trakcie stosowania leku Benzacne może wystąpić - przesuszenie lub nadmierne łuszczenie się skóry, zaczerwienienie skóry, uczucie ciepła lub delikatnego kłucia w miejscu nałożenia leku. Objawy te mogą pojawić się w pierwszym tygodniu leczenia i nie stanowią one wskazania do odstawienia leku. W przypadku ich wystąpienia należy zmniejszyć częstość stosowania leku Benzacne.
* W przypadku wystąpienia następujących objawów należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem - alergiczne zapalenie kontaktowe lub bolesne podrażnienie skóry, pieczenie skóry, wysypka skórna.
* Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, powiadomić lekarza.

Uwagi:
* Powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
* Równoczesne stosowanie leku Benzacne z innymi lekami zawierającymi - tretynoinę, izotretynoinę, rezorcynę, kwas salicylowy, siarkę, alkohol etylowy na tę samą powierzchnię skóry, może nasilać podrażnienie skóry i jej przesuszenie
* Równoczesne stosowanie miejscowo z antybiotykami (np. klindamycyna, erytromycyna) lub lekami zawierającymi retynoidy (np. adapalen, tretynoina) prowadzi do osłabienia ich działania.
* W przypadku konieczności jednoczesnego stosowania jakichkolwiek innych leków, należy skonsultować się z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Logowanie

zarejestruj się

Dane kontaktowe

+48 42 663-77-09